SeneCura SeniorCentrum Plzeň

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Plzeň se nachází na břehu řeky Radbuzy nedaleko centra města. Jeho výstavba byla dokončena v roce 2016.  Nové a moderní zařízení poskytuje svým klientům služby v Domově pro seniory (s kapacitou 22 lůžek) a v Domově se zvláštním režimem (s kapacitou 120 lůžek). Celá budova je bezbariérová a je členěna do čtyř nadzemních podlaží, kde se nacházejí pokoje klientů, společenské prostory a zázemí domova. Ze zahrady se pak otevírá malebný výhled na řeku Radbuzu. Samotné pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a vlastním sociálním zařízením. Vybavení je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Zdravotní péče je poskytována 24 hodin 7 dní v týdnu. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj dovybavit dekoračními předměty nebo i drobným nábytkem.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Centrální poloha a výborná spolupráce s městem Plzeň, dobrovolnickými organizacemi, školami a mateřskými školami z okolí činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Jsme členem:

Provozovatelem SeniorCentra Plzeň je SeneCura SeniorCentrum MOPT a.s.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra MOPT a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, 154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Plzeň poskytuje dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

SeniorCentrum Plzeň jedním pohledem

 • V provozu od roku 2016, kapacita DS 22 a DZR 120 lůžek
 • Zahrada s výhledem na staré město a řeku Radbuzu
 • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
 • Na každém patře klubovna pro setkávání klientů s rodinou
 • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, felinoterapie, muzikoterapie
 • Provoz dětské skupiny přímo v domově – propojování generací
 • Nadstandartní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
 • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, wifi
 • Pravidelné zahradní slavnosti
 • Poloha domova umožnuje zapojení do sociálního života v okolí
 • Skvělá dopravní dostupnost